BITCOIN 3


BITCOIN 3

Bitcoin'in avantajları nelerdir?

Bitcoin ile ilgili en iyi şey, merkezi olmamasıdır, bu da döviz kurları ve ekstra ücretlerle uğraşmadan uluslararası anlaşmaları çözebileceğiniz anlamına gelir. Bitcoin hükümet müdahalesi ve manipülasyonu içermez, bu nedenle faiz oranlarını yükseltmek için Federal Rezerv Sistemi yoktur. Ayrıca şeffaftır, bu yüzden paranızla neler olduğunu bilirsiniz. Bir tüccar hesabı oluşturma veya kredi kartı işleme donanımı satın alma gibi ayrıntılara para ve enerji yatırımı yapmadan bitcoinleri anında kabul etmeye başlayabilirsiniz. Bitcoinler sahte olamaz ve müşteriniz geri ödeme talep edemez.

Kullanıcılar Bitcoin'e “Para 2.0” veya Bill Gates'in “tekno turu kuvveti” derler.

Geliştiriciler İçin Blockchain'de Çalışma:

Hepimiz kripto ve blok zincirinin patlamasını duyduk, birçoğu “Bitcoin satın almış olmalı” ya ya da daha önce bazı ICO'lara yatırım yapmaları gerektiğine inanıyordu. Gerçek şu ki, bir yatırımcı veya yüksek teknik bilen biri olmasanız bile, ekonomik fırsatların çoğu hala kapılmak için hazır. Sanayide çalışmaktan bahsediyorum.

Sadece bir milyondan fazla Ethereum akıllı sözleşmesi, 50 milyondan fazla Ethereum adresi ve dünya çapında hükümetler ve önde gelen şirketler ile blockchain üzerinde çalışan birçok yetenek ihtiyacı var.

Yüksek Maaşlar

Muhasebeden proje yönetimine, tasarıma kadar geleneksel işler, tüm bu blockchain organizasyonları için ortadan kalkmadı. Nitekim şirketler, teknik olmayan roller için bile blockchain'e aşina olmak için büyük bir prim öderler.

Daha Fazla Büyüme

Daha yüksek maaştan daha önemli olan, büyüme için daha büyük bir fırsattır.

2018 ABD Yükselen İşler Raporu, blockchain geliştiricisinin en hızlı büyüyen rol olduğunu gösterdi. Bildiğimiz gibi, geliştiricilerle birlikte tasarımcılardan proje yöneticilerine ve metin yazarlarına kadar daha fazla rol gerekiyor. Açıkçası, blockchain yeteneğine büyük bir ihtiyaç var.

Daha Fazla Özgürlük

Daha iyi maaşlar ve büyüme fırsatlarının yanı sıra, blockchain işleri daha fazla özgürlükle geliyor. “Özgürlüğü ölçmek nasıl mümkün olabilir?” Diye sorabilirsiniz. Güçlü bir gösterge, işin uzaktan kolay olup olmadığıdır.

Ne de olsa raporlar, uzak çalışanların daha mutlu, daha sağlıklı ve daha üretken olduklarını tekrar tekrar gösteriyor. Bahsedilen daha yüksek maaşlar ve büyüme de daha fazla özgürlük sağlarken, blockchain endüstrisinin güçlü bir tercihe sahip olduğu uzaktan çalışmayla mümkün.

Daha Fazla Tutku

Blockchain endüstrisinin ödeme, büyüme ve uzaktan kolaylık gibi daha iyi teğetlere sahip olduğunu belirledik, ancak tutkuyu nasıl belirleyebiliriz? Sonuçta, kanıtlar şudur: Tutkulu işçiler daha iyi işçilerdir. Muhtemelen sıkıcı bir işte çalışmış olan herkes tutkunun kilit önemde olduğunu bildiğinden, iş performansında tutkunun ne kadar önemli olduğunu söylemek için muhtemelen bilimsel araştırmalara ihtiyacınız yoktur. Steve Jobs'un dediği gibi, “tutkulu insanlar dünyayı değiştirebilir.”

Tutku temel olarak değer sistemleriyle ilgilidir ve değer sistemleri blok zincirinin tam kalbinde yer alır. Blockchain, 2008 ekonomik durgunluğuna bir yanıt olarak ortaya çıktı, gücü insanlara geri vermek ve değer sızan aracıları kaldırmak istiyordu. Birçok blockchain girişiminin özü, güven ve şeffaflık ya da başka bir deyişle değer sistemleri fikirleri oldu.

Bu yollarla, blockchain endüstrisinin çoğundan daha tutkulu olduğunu söyleyebilirsiniz.

Blockchain İşletim Sistemlerinin Tanıtımı

Normal bir işletim sisteminde olduğu gibi, bir blockchain işletim sistemi de “donanım” ile arayüz oluşturmayı kolaylaştırmak için yazılımın altına bir katman ekler. Bu durumda, “donanım” blok zinciridir. Sonuçta, blockchain aslında küresel bir süper bilgisayar.

Hatta daha güçlü bir süper bilgisayar olduğu için kuantum bilgisayarların bile blok zincirini kıramayacağı düşünülüyordu. Tek bir bilgisayardaki donanımla arayüz kurmak yerine, bir blockchain işletim sistemi, toplu olarak blok zincirini oluşturan ağın altında yatan tüm düğümlerin donanımı ile arayüz oluşturur.

Geleneksel işletim sistemlerine benzer bir şekilde, blockchain işletim sistemlerinden önce, blockchain ile arayüz oluşturmanın tek yolu doğrudan programlamaktı.

Başka bir deyişle, bir blockchain işletim sistemi bir kullanıcının komutlarını yakalar, ancak bunları blockchain'de yürütür. Blockchain üzerinde, örneğin bir DApp veya merkezi olmayan bir uygulama yapmak için programladıysanız, geleneksel uygulamalar yapmaya kıyasla korkunç geliştirme deneyimine aşina olacaksınız.

Blockchain işletim sistemleri, daha kolay geliştirmeyi, aynı zamanda daha iyi bir kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. İlk blockchain işletim sisteminin ne olduğu açık değildir, ancak "ilk blockchain işletim sistemi" için yapılan hızlı bir Google araması, birçok şirketin bu başlığı talep etmeyi umduğunu gösterecektir.

6 görüntüleme0 yorum

©2020, technodame tarafından Wix.com ile kurulmuştur.