BITCOIN 2


BITCOIN 2

Bitcoinlerimi korumak için neleri bilmem gerekiyor?

Bitcoinlerinizin daha da ileriye gitmesine yardımcı olacak dört öneri;

--Normal bir cüzdanda yaptığınız gibi, günlük kullanımlarınız için yalnızca az miktarda bitcoin'i bilgisayarınızda, mobil cihazınızda veya sunucunuzda saklayın ve paranızın kalan kısmını daha güvenli bir ortamda tutun.

--Cüzdanınızı düzenli olarak yedekleyin ve cüzdanınızı veya akıllı telefonunuzu hırsızlardan korumak için güçlü bir parola ile şifreleyin (ne yazık ki, keylogging donanımına veya yazılımına karşı olmamasına rağmen).

--Ek güvenlik için bazı bitcoin'lerinizi ağınızla bağlantısı kesilmiş bir çevrimdışı cüzdanda saklayın. Genelde paranızın sadece bir kısmını cüzdanınızda tutarken bunu bir banka olarak düşünün.

Yazılımınızı güncelleyin.

-- Ek koruma için, bir işlemin birden fazla bağımsız onay harcanmasını gerektiren Bitcoins'in çoklu imza özelliğini kullanın.

Bu adımlara biraz zaman harcamak paranızı koruyabilir.

Başka ne bilmem gerekiyor?

Adresinizi koruyun: Adresinizin arkasındaki kullanıcı kimliğiniz anonim kalsa da, Bitcoin ağdaki herhangi birinin bakiyelerinizi ve işlem günlüğünüzü gördüğü en genel işlem şeklidir. Her işlemde Bitcoin adreslerini değiştirmeli ve adresinizi korumalısınız. Farklı amaçlar için birden fazla cüzdan da kullanabilirsiniz, böylece bakiyeniz ve işlem geçmişiniz size para gönderenlerden gizli kalır.

Onay puanınız: Söylendiği gibi, satın alımınızı yapmadan önce yaklaşık 10 dakikalık bir onay puanı alırsınız. Farklı cüzdanların kendi okumaları vardır.

Devlet vergileri ve düzenlemeleri: Devlet ve yerel belediyeler, değerli olan ve bitcoin içeren her şey için gelir, satış, bordro ve sermaye kazancı ödemenizi gerektirir. Bitcoin'in yasal statüsü ülkeden ülkeye değişir ve bazıları hala kullanımını yasaklamaktadır. Yönetmelikler de her duruma göre değişir. Aslında, 2016 itibariyle, New York eyaleti, genellikle BitLicense olarak adlandırılan bir bitcoin kuralına sahip tek eyalettir.

Bitcoin'in dezavantajları nelerdir?

Bitcoin, kurucu olarak Satoshi Nakamoto, apokrip bir kişi (veya kişiler) olduğunu iddia ederek yanlış olan bir iddiayla ayağa kalktı. Nakamoto hiç bulunmadı.

Dolandırıcılıkla ilgili kaygılar elbette vardır. Haftada en az bir kez olurlar ve daha sofistike olurlar. Bitcoin'in yazılım karmaşıklığı ve para biriminin oynaklığı, birçok insanın onu kullanmasını engellerken, işlemleri sinir bozucu bir şekilde yavaştır. Ağınızın işlemi onaylaması için en az on dakika beklemeniz gerekir. Son zamanlarda, bazı Reddit kullanıcıları işlemlerinin onaylanması için bir saatten fazla beklediğini bildirdi.

Dikkat edilmesi gereken dolandırıcılık

En tipik dört Bitcoin dolandırıcılığı Ponzi şemaları, madencilik dolandırıcılıkları, dolandırıcılık cüzdanları ve hileli borsalardır.

Ponzi Dolandırıcılar: Ponzi dolandırıcılıkları veya yüksek getirili yatırım programları, paranızı hırsız cüzdanına yönlendirirken sizi geçerli piyasa oranından (örneğin günde% 1-2 faiz) daha yüksek bir ilgiyle kancalar. Ayrıca kendilerini korumak için farklı isimler altında eğilme ve ortaya çıkma eğilimindedirler. BitPay veya Coinbase gibi yaygın ödeme işlemcileri yerine size gelen ödemeler için Bitcoin adresleri veren şirketlerden uzak durun.

Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığı: Bu şirketler sizin için aşırı miktarda bitcoin çıkarmayı teklif edecek. Onlara ödeme yapmanız gerekecek. Bu, paranızı en son göreceğiniz şeydir (bunun için gösterilecek bitcoin olmadan).

Bitcoin Exchange Dolandırıcılığı: Bitcoin Exchange Dolandırıcılığı, PayPal / Kredi Kartı işlemleri veya daha iyi döviz kurları gibi tipik bitcoin cüzdanlarının sunmadığı özellikler sunar. Söylemeye gerek yok, bu dolandırıcılık .

Bitcoin Cüzdan Dolandırıcılığı: Bitcoin dolandırıcılığı cüzdanları çevrimiçi cüzdanlara benzer - bir farkla. Sizden paranızı isteyecekler. Soyguncular tutarı beğenirse, depozitonuzu en son görürsünüz. Adres, başka bir deyişle, size değil, onlara yol açar.

Araştırıp dikkatli olmak sizin elinizde ancak yinede dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek.

5 görüntüleme0 yorum

©2020, technodame tarafından Wix.com ile kurulmuştur.